+421 (0)2 321 68 170 info@vpudeco.sk
Trendy V Architektúre

Architektonické trendy budúcej dekády

Architektonické trendy novej doby odrážajú posun v mentalite modernej spoločnosti. Prenositeľnosť, jednoduchosť a zachovanie životného prostredia sa dostávajú do popredia myslenia architektov, čo sa odráža pri dizajne mrakodrapov, domov a bytov a iných budov.

Trendy v architektúre 2

Švajčiarske apartmány Vila Vals sú vsadené priamo do svahu

Mnoho architektov sa prikláňa k návrhu budov, ktoré úzko spolupracujú s ekosystémom planéty za účelom vytvorenia ekologického a udržateľného rozvoja v stavebníctve a projektovaní. Vznikajú preto objekty postavené do prírodného prostredia – do lesov, na vyvýšené skalnaté výčnelky alebo ponorené do vodnej plochy. Udržateľnosť je pritom stále v popredí – priestory ktoré sú schopné sebazásobovania elektrickou energiou, teplom, nízkoenergetické stavby sú investormi stále viac vyhľadávané a žiadané. Tento druh stavieb totiž pomáha zachovať našu planétu pre budúce generácie a v neposlednom rade znižuje prevádzkové náklady.

Trendy v architektúre 3

Hotel Songjian vytvorený z opustenej bane

Jednoduchosť sa prejavuje v rozhodovaní mnohých návrhárov premeniť opustené priestory a vnášať do ních nové funkcie, prispôsobniť novým účelom. Zanedbané objekty ako farmy, poľnohospodárske usadlosti, priemyseľné sklady, doky sa transformujú na moderné domácnosti, ekofarmy, verejnosti prístupné a príťažlivé objekty. Článok prevzatý z trendhunter.com