+421 (0)2 321 68 170 info@vpudeco.sk
Asana Revit

Technologické vychytávky vo VPU DECO

Vo VPU DECO sme nadšení pre nové technológie. Začiatkom roka 2014 sme vykonali audit technického, komunikačného a softvérového vybavenia spoločnosti a pustili sa do hľadania optimálnych riešení modernizácie.

V súlade s modernizáciou firemnej štruktúry sme zaviedli a začali používať viacero softvérových nástrojov uľahčujúcich prácu našich architektov a tímovú komunikáciu. Medzi ne patrí aj Asana – cloudová platforma pre tímovú komunikáciu bez použitia elektronickej pošty – task management platform.

asana

Asana jednoduchým a prehľadným spôsobom zjednotí firmenú komunikáciu a manažment projektov. Členom tímu vieme jednoznačne priradiť úlohy, ciele a časový harmonogram pre ich naplnenie pričom komunikácia v rámci tímu je chronologicky evidovaná a archivovaná. Ako príklad nam  poslúžili niektoré veľké medzinárodné spoločnosti (AirbnbDropboxDisqusFoursquarePinterestStripe alebo Uber) ktoré Asanu naplno využívajú pre každodennú komunikačnú rutinu a manažment úloh.

Rozhodli sme sa taktiež popri súčasne využívaných programoch – AutoCadSketchup, Adobe Photoshop a Illustrator – zjednodušiť, sprehľadniť a súčasne zefektívniť návrhy projektov zavedením špičkového konštrukčého softvéru – Autodesk Revit.

revit

Program je vyvinutý špeciálne pre účely modelovania budov, pre posilnenie ideí stavebných obdorníkov prenosu nápadov ku konštukčným riešeniam pomocou konzistentného modelového prístupu. Revit je jedinečným vo svojom obore, spája funkcie pre architektonický návrh, projektovanie a konštrukciu. Navyše podporuje zdieľanie úloh, analýzu projektov, vývin dokumentácie projektu, vizualizácie a veľa iného.

Viac o technologických vychytávkach používaných u nás nabudúce.